دیدگاه های تازه
بایگانی ماهیانه
در هيچ پرده نيست نباشد نواى تو
عالم پر است از تو و خالیست جاى تو
هر چند كائنات گداى درِ تواند
هيچ آفريده نيست كه داند سراى تو
صائب تبریزی


من یک مسافرم.
مسافر زمان و مکانی شاید خیلی دور، شاید خیلی نزدیک
این سفر یه روز در یه لحظه خیلی خاص تموم می‌شه و من...
می‌دونم. سفر سختیه. چاله چوله زیاد داره، بیراهه زیاد داره، راهزن زیاد داره، گرسنگی داره، خستگی داره، اما اگر اهل سفر باشی، هم لذت می‌بری هم توشه برمی‌داری.
تو مسافرخونه دنیا همه مردم مسافرند.

به سایت من خوش آمدید
احمد داس زرین
Ahmad Daszarrin

برای پیگیری نوشته‌ها از لینک زیر استفاده کنید.
لینک زیر را می‌توانید در برنامه‌های دنبال کننده فید اضافه کنید.

جمعه ۱۷ تیر ۱۳۹۰ | ۲۰:۳۰
همه دستورهای عجیب رئیس جمهور

۳۶۹“همه دستورهای عجیب احمدی نژاد” عنوان یکی از سرمقاله‌هایی است که هم‌اکنون در سایت الف (سایت احمد توکلی نماینده مجلس ضد احمدی‌نژاد) به قلم عبدالله معصومی منتشر شده است.

در این مقاله به برخی از دستورات رئیس‌جمهور اشاره و واژه‌ی “عجیب” برای توصیف آنها استفاده شده است که البته لازم به ذکر است علیرغم تلاش “عجیب” نویسنده برای برشماری دستورات عجیب رئیس‌جمهور، موفق به جمع‌آوری چهار دستور بیشتر نشده است.

یکی از دستوراتی که بدان اشاره شده، دستور اخیر رئیس‌جمهور به وزیر علوم و وزیر بهداشت بوده که از آنها  خواسته شده در مورد چگونگی تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها مراقبت لازم را به عمل بیاورند تا تبعات منفی این طرح گریبانگیر سیستم آموزشی کشور نشود.

ابتدا نظر خودم را در مورد تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها و بعد دستور رئیس‌جمهور در این زمینه خدمتتان عرض کنم:

عملی نیست: اصولا اگر بشود بدون اینکه به بار کمی و کیفی آموزش در دانشگاه‌ها آسیبی برسد، دخترها و پسرها از هم جدا باشند، کار خوبی است.

اما با توجه به اینکه روز به روز تعداد دانشجوها کمتر می‌شود (به علت کم شدن جوانان در رده سنی دانشجویی) و تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی زیادتر می‌شوند، بعید می‌دانم این کار بدون آن تبعات، عملی باشد.

لزومی ندارد: در واقع این طرح اگر قرار بود اجرا شود سال‌ها پیش باید اجرا می‌شد، و دقیقا الان زمانی است که اگر این طرح قبلا اجرا شده بود، الان موقع پایان دادن به اجرای آن بود. به این دلیل که از این به بعد دیگر اختلاط دختر و پسر در دانشگاه یک مشکل به نظر نمی‌رسد.

زیرا اختلاط دختر و پسر در جامعه بسیار بیشتر از دانشگاه شده و این طرح اصلا جنبه‌ی پیشگیرانه ندارد

موثر نیست: همچنین اصلا به نظر نمی‌آید که بتوان این طرح را برای تمام واحدهای درسی عملی کرد، و باز این اختلاط باقی خواهد ماند.

البته لازم به ذکر است که پیش از این جوسازی‌های رسانه‌ای، اکثرا واحدهای عمومی که اغلب تعداد دانشجو در آنها زیاد است به صورت تک‌جنسیتی برگزار می‌شد. در واحدهای تخصصی هم، در سر کلاس دخترها و پسرها جدا از هم می‌نشستند. ضمنا سر کلاس اصولا اتفاق غیراخلاقی شایان توجهی رخ نمی‌دهد.

به نظر من بهتر است به جای تمرکز روی تفکیک جنسیتی در کلاس‌های دانشگاه، آموزش درست و عمیق مبانی اخلاقی و دینی برای دانش‌آموزان در سنین تاثیرگذار نوجوانی و جوانی صورت پذیرد، تا هم نتایج آن در جامعه و هم به تبع آن در دانشگاه دیده شود.

با توجه به آنچه ذکر گردید، دستور رئیس‌جمهور کاملا منطقی و عقلانی است، کما اینکه صرف نظر از این که موضوع دستور چیست، این دستور در مورد هر موضوع دیگری نیز باشد، کاملا عقلانی و مدبرانه است، زیرا در آن احتیاط لازم برای جلوگیری از تبعات منفی اجرای طرح تذکر داده شده است. که احتیاط شرط عقل است.

بخش‌هایی از برخی از نظرات جالب کاربران:

 • این صحبت دوستانتون که سال ۸۴ می گفتن به این احمدی رای ندید تا به دوران تحجر !!!!!! بر نرگردیم رو چیکار کنیم ما ؟؟….
  آقایی که قرار بود دیوار بکشه تو خیابونا شد سکولار ؟؟!!!
 • وقتی در اوائل انقلاب در وسط بعضی از کلاس ها پرده آویزان کردند و دختر و پسرها را از هم جدا کردند ایشان با فرمان قاطعانه ای شدیدا” با آن مخالفت کردند و گفتند اگر تا فردا این پرده ها جمع نشود شخصا” اقدام می کنم. در خصوص این قضیه دکتر احمد توکلی بهتر یادشان است ما که آن زمان نبودیم.
 • شما الفی ها حالتان خوب است؟
  یک روز مطلب می گذارید که کار تفکیک جنسیتی کارشناسی نشده و حالا که رئیس جمهور این حرف را می زند می گوئید حرف عجیبی است. من بعنوان یک دانشجو با این طرح موافق بودم ولی شما که صدایتان درآمده بود که این کار تبعات خوبی ندارد چرا تعجب کردید؟
 • درست گفتید اصولا الف مخالف است. رفتار وبسایت وزین الف آدم را یاد شخصیت دوست داشتنی گلوم در ماجراهای گالیور میاندازد که همش میگفت “من میدونم” اینطور نمیشه یا “من میدونم” اونطور میشه. اصولا ساز مخالف میزند.
 • موافق تمام این دستوارتش هستم!
  نمیدونم چرا تو این مملکت همه کارشناس همه چیز شده اند!؟
 • یه عده ازروی بیکاری و لجبازی به سرفه کردن احمدی نژاد گیر میدند
 • از همه عجیبتر تعجیل و درکاپو افتادن سایت (ولایتمدار !!! ) الف برای پاسخ و انتقاد و در واقع مقابله با دستورات دکتر احمدی نژاد است حال این دستورات هر چه که باشد . آنهم علیرغم دستورات صریح رهبری برای عدم هیاهو و هوچی گری و ترویج اختلاف .
 • زنده باد احمدی نژاد خار چشم توکلی و دار و دسته اش. من که عاشق احمدی نژاد و مشایی هستم. هر چی هم دستور داده اکثرش درست بوده این شما هستید که عقلتون به این چیزا نمی رسه. به آقای توکلی هم بگید من که دیگه یه ذره هم باورش ندارم . مرد حسابی به جای نفی دیگران خودت رو اثبات کن.
 • برادران بزرگوار سایت الف،لطفا دست از عناد و لجاجت برداشته و سخنان حکیمانه رهبر انقلاب را نصب العین خود قرار دهید
 • نمی دانم این دشمنی و لجاجت که قریب به چند ماه است دامن گیر شما شده از کجا نشأت گرفته ولی بخاطر خدا و خلق خدا و بخاطر خودتان هم که شده دست از این لجاجت بردارید.لطفا حق را ببینیدو حق را بگویید.الحق و الانصاف مواردی که اشاره کردید نه تنها عجیب نبود بلکه عاقلانه و خداپسندانه بود.
 • آقای معصومی را نمی شناسم. اما مثل خیلی از مخاطبان فکر می کنم که مطالب مندرج در این سایت بویژه وقتی در انتقاد از مقامات بالایی مثل رئیس جمهور وارد می شود، به نوعی زیر نظر آقای توکلی قرار دارد. هر چقدر هم که گفته شود مطالب مندرجه نظر ….نیست، اما واقعیت این است که هر رسانه ای هر نظری را منتشر نمی کند. بنا براین خطابم به آقای توکلی است…دیدگاهی موجود نیست برای “همه دستورهای عجیب رئیس جمهور”تگ‌های مجاز: <a> و <b> و <i> و <abbr> و <code>
نـقـل قـــول
"همانگونه که مال و جان زکات دارد، آبرو هم زکات دارد"
حجت الاسلام پناهیان
آمار وبلاگ من
 • نوشته: ۷۷۲
 • دیدگاه: ۷۹۲۴
 • پرونده: ۵۷

 • آنلاین: ۲
 • بازدید امروز: ۱۴۶۵
 • بازدید دیروز: ۱۰۸۱
 • بازدید یک ماه اخیر: ۶۵۸۰۵
 • آخرین بازدید
  ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۵۰:۵۴
 • اکنون
  ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۵۱:۳۷